Informace pro rodiče

01.10.2017

ÚNOR

1. 2. 2018 - Třídnická hodina (4. vyuč. hodina) - předání výpisu vysvědčení

2.2.2018 - Pololetní prázdniny

5. 2. - 9. 2. 2018 - Jarní prázdniny

23. 2. 2018 - Recitační soutěž (třídní kolo)

26. 2. 2018 - Recitační soutěž (školní kolo - 13.30 U Floriánka)

RECITAČNÍ SOUTĚŽ

23. února proběhne v naší třídě třídní kolo recitační soutěže. Žáci mají na výběr ze čtyř básniček vhodných pro jejich věkovou kategorii. Básničky trénujeme ve škole, ale bylo by vhodné je docvičovat též doma. Tímto Vás chci požádat o spolupráci. Děti si již básničky vybraly, texty mají u sebe. Nejlepší tři recitátoři ze třídy (porotu tvoří děti + vyučující) budou reprezentovat svou třídu 26. února ve školním kole v 1. kategorii (1.A + 1.B).

TELEFON FLORIÁNEK

Vážení rodiče,

závada na telefonu byla odstraněna. Na Floriánek se nám tedy už dovoláte.

NABÍDKA KNIH

Děti dostaly nový katalog KMČ Albatros. Pokud budete mít zájem, objednávkový list je třeba doručit do 31.1.2018.

PODĚKOVÁNÍ - SBĚR PAPÍRU

Děkuji žákům Nelle Pláteníkové a Miroslavu Válkovi a zvláště jejich rodičům za odevzdaný papír při říjnovém sběru. Jejich zásluhou 1.B odevzdala 143,40 kg papíru a získala tak 8. místo v soutěži tříd.

PERO

Koncem prosince budou moci již někteří žáci začít psát perem. Během ledna se budou přidávat další (záleží na uvolnění ruky, přítlaku dítěte při psaní). Nákup pera může být též vánočním dárkem. Pro první třídu vyžaduji klasické bombičkové pero (v žádném případě rollery, gumovací a kuličková pera). Jedná se mně o to, aby se děti naučily správně pero držet, lehce jím psát. Je velký výběr bombičkových per, kvalitní lze zakoupit již kolem 50-60 Kč. Výhodné je koupit pero s tzv. iridiovým hrotem, který je odolný i vůči vyššímu tlaku a tedy vhodný pro začátečníky (cena kolem 100 Kč). Lze zakoupit také pero s tzv. ergonomickým držením v oblasti úchopu - to podporuje správné držení pera třemi prsty. Vždy záleží na tom, jak dítěti pero "sedne" do ruky. V každém kvalitním papírnictví je velký výběr a určitě vám poradí. Kupujte, prosím, pera určená pro žáky 1.-4. tříd (vyrábí se i různá pera pro starší žáky, ale ta nejsou pro začátečníky vhodná). Kvalitní pera se vyrábí i pro leváky. Pro inspiraci přidávám odkaz.

www.sevt.cz/obchod/skolni-potreby/psaci-potreby/bombickova-pera/

VÁNOČNÍ JARMARK - VYÚČTOVÁNÍ

Výtěžek z jarmarku po naši třídu činí 539,- Kč. Celkem se prodejem vybralo 1290,- Kč, 751,- Kč bylo odečteno za zakoupený materiál na výrobky (čajové svíčky, lepidlo Herkules, tyčinky do tavné pistole, třpytky, flitry, celofán aj.) Podrobné vyúčtování k nahlédnutí u tř. učitelky, informace proběhne též na jarní třídní schůzce. Za utržené peníze budou nakupovány potřeby do Vv, Pč apod. Ke konci školního roku proběhne závěrečné vyúčtování.

Všem rodičům náleží poděkování za nákup výrobků

PODĚKOVÁNÍ - "DOBRÝ ANDĚL"

V úterý 31. října 2017 jsem vedení školy odevzdala finanční částku 500 Kč jako příspěvek třídy 1.B pro nadaci "Dobrý anděl". Děkuji rodičům, kteří na fond přispěli.


OŘEZANÉ TUŽKY A PASTELKY

Vzhledem ke stále častějšímu psaní je potřeba, aby žáci měli v pouzdru alespoň 2 řádně ostrouhané tužky a pastelky + ořezávátko (nejlépe se zásobníkem). Prosím Vás tedy o pravidelnou kontrolu pouzdra. Děkuji.

Vši:

Na škole byl nahlášen výskyt vší. Prosím prohlížejte dětem vlasy. Děkuji

NABÍDKA KROUŽKŮ

Čtyřlístek

Bednářová - vedoucí kroužku

úterý 17:00 - 18:00; tělocvična

Taneční

Čápová - vedoucí kroužku

středa 17:00 - 19:00, čtvrtek 16:00 - 18:00; tělocvična (pro děti bude platit jeden z termínů)

Šikovné ručky
vedoucí kroužku Nolčová (informace a přihlášky jste již obdrželi)


Platby: