Informace pro rodiče

01.10.2017


PLÁN AKCÍ NA KVĚTEN

KVĚTEN

1. 5. 2018 - Státní svátek

7. 5. 2018 - Ředitelské volno

8. 5. 2018 - Státní svátek

25. 5. 2018 - Branný den

29. 5. 2018 - fotografování tříd 1. stupně

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 24.5.  a  v pondělí 28.5.nejsem přítomna. Zastupovat mě bude paní vychovatelka Kneblová. Z tohoto důvodu nebude na třídních stránkách zveřejněno:  v rubrice pro nemocné  - probrané učivo, v rubrice domácí úkoly - zadané domácí úkoly a novinky v odkaze Informace pro rodiče. Sledujte prosím učebnice, pracovní sešity a deníčky Vašich dětí.

Děkuji Vám za pochopení.

!!!Vši:

Na škole byl opět nahlášen výskyt vší. Prosím prohlížejte dětem vlasy. Děkuji!!!

KMČ

Dětem byly rozdány nabídky knih z nakladatelství Albatros. Objednávky do 18.5.2018.

PODĚKOVÁNÍ - REPREZENTACE ŠKOLY A TŘÍDY

Ondřej Klimus- žák naší třídy byl členem fotbalového družstva, které vzorně reprezentovalo naši školu a Ondřej též naši třídu. Žáci prvních až třetích tříd obsadili na letošním fotbalovém McDonald's Cupu druhé místo, když ve finálovém klání s domácími Žabčicemi prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Jen krok jim tak scházel k senzačnímu postupu do okresního kola.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

ŘEDITELKA ZŠ VRANOVICE VYHLAŠUJE NA ČTVRTEK 28.6. A PÁTEK 29.6. ŘEDITELSKÉ VOLNO.

V DANÝCH DNECH BUDE FUNGOVAT ŠKOLNÍ DRUŽINA, PŘIHLÁŠENÉ DĚTI (nejpozději do 18.6.) BUDOU NA BUDOVĚ ZŚ MASARYKOVA.

DŮVODEM JE STĚHOVÁNÍ NA NOVOU BUDOVU ŠKOLY (BALENÍ VĚCÍ, PŘÍPRAVA NÁBYTKU ATD.)

VYSVĚDČENÍ ŽÁCI DOSTANOU VE STŘEDU 27.6..

ROZLOUČENÍ S DEVÁŤÁKY BUDE V ÚTERÝ 26.6. V 17H.

Mgr.H.Pokorná,
ŘŠ

!!!Vši:

Na škole byl nahlášen výskyt vší. Prosím prohlížejte dětem vlasy. Děkuji!!!

PODĚKOVÁNÍ - SBĚR PAPÍRU

Děkuji žákům Nelle Pláteníkové a Miroslavu Válkovi a zvláště jejich rodičům za odevzdaný papír při říjnovém sběru. Jejich zásluhou 1.B odevzdala 143,40 kg papíru a získala tak 8. místo v soutěži tříd.

PERO

Koncem prosince budou moci již někteří žáci začít psát perem. Během ledna se budou přidávat další (záleží na uvolnění ruky, přítlaku dítěte při psaní). Nákup pera může být též vánočním dárkem. Pro první třídu vyžaduji klasické bombičkové pero (v žádném případě rollery, gumovací a kuličková pera). Jedná se mně o to, aby se děti naučily správně pero držet, lehce jím psát. Je velký výběr bombičkových per, kvalitní lze zakoupit již kolem 50-60 Kč. Výhodné je koupit pero s tzv. iridiovým hrotem, který je odolný i vůči vyššímu tlaku a tedy vhodný pro začátečníky (cena kolem 100 Kč). Lze zakoupit také pero s tzv. ergonomickým držením v oblasti úchopu - to podporuje správné držení pera třemi prsty. Vždy záleží na tom, jak dítěti pero "sedne" do ruky. V každém kvalitním papírnictví je velký výběr a určitě vám poradí. Kupujte, prosím, pera určená pro žáky 1.-4. tříd (vyrábí se i různá pera pro starší žáky, ale ta nejsou pro začátečníky vhodná). Kvalitní pera se vyrábí i pro leváky. Pro inspiraci přidávám odkaz.

www.sevt.cz/obchod/skolni-potreby/psaci-potreby/bombickova-pera/

VÁNOČNÍ JARMARK - VYÚČTOVÁNÍ

Výtěžek z jarmarku po naši třídu činí 539,- Kč. Celkem se prodejem vybralo 1290,- Kč, 751,- Kč bylo odečteno za zakoupený materiál na výrobky (čajové svíčky, lepidlo Herkules, tyčinky do tavné pistole, třpytky, flitry, celofán aj.) Podrobné vyúčtování k nahlédnutí u tř. učitelky, informace proběhne též na jarní třídní schůzce. Za utržené peníze budou nakupovány potřeby do Vv, Pč apod. Ke konci školního roku proběhne závěrečné vyúčtování.

Všem rodičům náleží poděkování za nákup výrobků

PODĚKOVÁNÍ - "DOBRÝ ANDĚL"

V úterý 31. října 2017 jsem vedení školy odevzdala finanční částku 500 Kč jako příspěvek třídy 1.B pro nadaci "Dobrý anděl". Děkuji rodičům, kteří na fond přispěli.


OŘEZANÉ TUŽKY A PASTELKY

Vzhledem ke stále častějšímu psaní je potřeba, aby žáci měli v pouzdru alespoň 2 řádně ostrouhané tužky a pastelky + ořezávátko (nejlépe se zásobníkem). Prosím Vás tedy o pravidelnou kontrolu pouzdra. Děkuji.


NABÍDKA KROUŽKŮ

Čtyřlístek

Bednářová - vedoucí kroužku

úterý 17:00 - 18:00; tělocvična

Taneční

Čápová - vedoucí kroužku

středa 17:00 - 19:00, čtvrtek 16:00 - 18:00; tělocvična (pro děti bude platit jeden z termínů)

Šikovné ručky
vedoucí kroužku Nolčová (informace a přihlášky jste již obdrželi)