Informace pro rodiče

01.10.2017


PLÁN AKCÍ NA ČERVEN

ČERVEN

8. 6. 2018 - Školní výlet - informace jsou rovněž vlepeny v ŽK Vašich dětí

ZOO BRNO STOPUJEME ZVÍŘÁTKA

Jízdné 42 Kč, Vstup + program v ZOO 65,- Kč Celkem 107,- Kč

Seznam potřeb: vhodné oblečení, obuv, pláštěnka pro případ deště(deštník není vhodný),  pokrývka hlavy, reflexní vesta, svačina, pití, kapesné dle uvážení rodičů

Odjezd vlakem z Vranovic v 7.17 do Brna

Návrat: vlakem z Brna v 11.35 hodin. Příjezd do Vranovic v 12:43

Rozchod u školní jídelny, družinové děti budou po obědě předány do družiny.

14. 6. 2018 - Slavnostní pasování prvňáčků na čtenáře - v obřadní síni OÚ ve Vranovicích v 16.00 h, akce za spolupráce s knihovnou

22. 6. 2018 - výměna učebnic (prvňáci vrací pouze učebnici do angličtiny, ostatní si ponechávají, dostanou učebnice do druhé třídy)

25. 6. 2018 - Den her

S sebou: Sportovní oblečení a obutí, batůžek, svačina, pití, pláštěnka, psací potřeby.

27. 6. 2018 - předání vysvědčení

28. 6. 2018 - Ředitelské volno

29. 6. 2018 - Ředitelské volno

Vybírám peníze za fotografie třídy. Informace o částce, kterou máte platit mají děti napsané v deníčku. Tuto platbu uhraďte nejpozději ve středu 27.6.

Vážení rodiče,

v pondělí 25.6. nejsem přítomna. Zastupovat mě bude paní učitelka Říhovská. Z tohoto důvodu nebudou na třídních stránkách zveřejněny aktuální informace. Pokud děti donesou platbu za fotky převezme ji od nich paní učitelka Hnízdová a fotografie jim předá.

Děkuji Vám za pochopení.

CHCETE VIDĚT SVÉ DÍTĚ V KROJI?

Přijďte v nedeli 24.6.2018 za Sportovní halu v 17.00, schůzka bude spíše informativní. Pokud ale nemůžete, budeme rády, pokud se nám alespoň ozvete, abychom mohly spočítat, kolik stárečků budeme mít.

P. VESELÁ a Z. MIKULÍKOVÁ

číslo telefonu k dispozici u třídní učitelky


!!!Vši:

Na škole byl nahlášen výskyt vší. Prosím důsledně prohlížejte dětem vlasy. Děkuji!!!

Ochutnávka mléčných výrobků z projektu mléko do škol:

Donést si zítra malou kávovou lžičku - ochutnávka mléčných výrobků. Pokud je někdo z dětí alergický na mléko a mléčné výrobky prosím Vás o informaci do deníčku. Děkuji


!!!POZOR!!! ZMĚNA ROZVRHU NA ČTVRTEK A PÁTEK:

rozvrh hodin ve čtvrtek 14.6.2018:  ČJ, M, Prv, ČJ

rozvrh hodina v pátek 15.6.2018: ČJ, AJ, TV,TV (akce třídy- ukázka krasojízdy žáka 1.A)

VYJÁDŘENÍ K ZAKOUPENÍ PRACOVNÍCH SEŠITŮ

Posílám po dětech lístečky k vyjádření o zakoupení pracovních sešitů na příští šk. rok. Prosím, vyplňte a vraťte obratem (do 8.6.2018).

Vážení rodiče,

ve čtvrtek 7.6. nejsem přítomna. Zastupovat mě bude paní vychovatelka Kneblová. Z tohoto důvodu nebude na třídních stránkách zveřejněno:  v rubrice pro nemocné  - probrané učivo, v rubrice domácí úkoly - zadané domácí úkoly a novinky v odkaze Informace pro rodiče. Sledujte prosím učebnice, pracovní sešity a deníčky Vašich dětí.  !!!POZOR!!! změna rozvrhu ČJ, Prv, TV, TV

Děkuji Vám za pochopení.

!!!Vši:

Na škole byl opět nahlášen výskyt vší. Prosím prohlížejte dětem vlasy. Děkuji!!!

KMČ

Dětem byly rozdány nabídky knih z nakladatelství Albatros. Objednávky do 18.5.2018.

PODĚKOVÁNÍ - REPREZENTACE ŠKOLY A TŘÍDY

Ondřej Klimus- žák naší třídy byl členem fotbalového družstva, které vzorně reprezentovalo naši školu a Ondřej též naši třídu. Žáci prvních až třetích tříd obsadili na letošním fotbalovém McDonald's Cupu druhé místo, když ve finálovém klání s domácími Žabčicemi prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Jen krok jim tak scházel k senzačnímu postupu do okresního kola.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

ŘEDITELKA ZŠ VRANOVICE VYHLAŠUJE NA ČTVRTEK 28.6. A PÁTEK 29.6. ŘEDITELSKÉ VOLNO.

V DANÝCH DNECH BUDE FUNGOVAT ŠKOLNÍ DRUŽINA, PŘIHLÁŠENÉ DĚTI (nejpozději do 18.6.) BUDOU NA BUDOVĚ ZŚ MASARYKOVA.

DŮVODEM JE STĚHOVÁNÍ NA NOVOU BUDOVU ŠKOLY (BALENÍ VĚCÍ, PŘÍPRAVA NÁBYTKU ATD.)

VYSVĚDČENÍ ŽÁCI DOSTANOU VE STŘEDU 27.6..

ROZLOUČENÍ S DEVÁŤÁKY BUDE V ÚTERÝ 26.6. V 17H.

Mgr.H.Pokorná,
ŘŠ

!!!Vši:

Na škole byl nahlášen výskyt vší. Prosím prohlížejte dětem vlasy. Děkuji!!!

PODĚKOVÁNÍ - SBĚR PAPÍRU

Děkuji žákům Nelle Pláteníkové a Miroslavu Válkovi a zvláště jejich rodičům za odevzdaný papír při říjnovém sběru. Jejich zásluhou 1.B odevzdala 143,40 kg papíru a získala tak 8. místo v soutěži tříd.

PERO

Koncem prosince budou moci již někteří žáci začít psát perem. Během ledna se budou přidávat další (záleží na uvolnění ruky, přítlaku dítěte při psaní). Nákup pera může být též vánočním dárkem. Pro první třídu vyžaduji klasické bombičkové pero (v žádném případě rollery, gumovací a kuličková pera). Jedná se mně o to, aby se děti naučily správně pero držet, lehce jím psát. Je velký výběr bombičkových per, kvalitní lze zakoupit již kolem 50-60 Kč. Výhodné je koupit pero s tzv. iridiovým hrotem, který je odolný i vůči vyššímu tlaku a tedy vhodný pro začátečníky (cena kolem 100 Kč). Lze zakoupit také pero s tzv. ergonomickým držením v oblasti úchopu - to podporuje správné držení pera třemi prsty. Vždy záleží na tom, jak dítěti pero "sedne" do ruky. V každém kvalitním papírnictví je velký výběr a určitě vám poradí. Kupujte, prosím, pera určená pro žáky 1.-4. tříd (vyrábí se i různá pera pro starší žáky, ale ta nejsou pro začátečníky vhodná). Kvalitní pera se vyrábí i pro leváky. Pro inspiraci přidávám odkaz.

www.sevt.cz/obchod/skolni-potreby/psaci-potreby/bombickova-pera/

VÁNOČNÍ JARMARK - VYÚČTOVÁNÍ

Výtěžek z jarmarku po naši třídu činí 539,- Kč. Celkem se prodejem vybralo 1290,- Kč, 751,- Kč bylo odečteno za zakoupený materiál na výrobky (čajové svíčky, lepidlo Herkules, tyčinky do tavné pistole, třpytky, flitry, celofán aj.) Podrobné vyúčtování k nahlédnutí u tř. učitelky, informace proběhne též na jarní třídní schůzce. Za utržené peníze budou nakupovány potřeby do Vv, Pč apod. Ke konci školního roku proběhne závěrečné vyúčtování.

Všem rodičům náleží poděkování za nákup výrobků

PODĚKOVÁNÍ - "DOBRÝ ANDĚL"

V úterý 31. října 2017 jsem vedení školy odevzdala finanční částku 500 Kč jako příspěvek třídy 1.B pro nadaci "Dobrý anděl". Děkuji rodičům, kteří na fond přispěli.


OŘEZANÉ TUŽKY A PASTELKY

Vzhledem ke stále častějšímu psaní je potřeba, aby žáci měli v pouzdru alespoň 2 řádně ostrouhané tužky a pastelky + ořezávátko (nejlépe se zásobníkem). Prosím Vás tedy o pravidelnou kontrolu pouzdra. Děkuji.


NABÍDKA KROUŽKŮ

Čtyřlístek

Bednářová - vedoucí kroužku

úterý 17:00 - 18:00; tělocvična

Taneční

Čápová - vedoucí kroužku

středa 17:00 - 19:00, čtvrtek 16:00 - 18:00; tělocvična (pro děti bude platit jeden z termínů)

Šikovné ručky
vedoucí kroužku Nolčová (informace a přihlášky jste již obdrželi)